منو

رنگ مو

رنگ مو

رنگ مو چیست؟

مو از مهم‌ترین بخش‌های زیبایی ظاهری هر فرد محسوب می‌شود به همین دلیل افراد زیادی به دنبال تغییر و زیبا کردن موهای خود هستند. یکی از این روش‌ها تغییر رنگ مو است. رنگ مو از رنگ‌دانه‌های طبیعی و یا مصنوعی تشکیل‌ شده است. این رنگ‌دانه‌ها طی یک سری واکنش‌های شیمیایی روی فیبرهای مو نشسته و یا تا حدودی درون لایه‌های تار مو نفوذ می‌کنند تا رنگ طبیعی مو را تغییر دهند. رنگ مو از پرکاربردترین محصولات آرایشی بهداشتی در دنیاست.

دنیای رنگ مو و تنوع آن مردان را هم به خود جذب کرده است. سوالی در خصوص این موضوع مطرح می‌شود در مورد تفاوت رنگ موی مردانه و زنانه؛ آیا مردان می‌توانند از رنگ موی زنانه استفاده کنند؟ برای پاسخ این سوال روی لینک کلیک کنید.

تاریخچه رنگ مو

اولین محصول تجاری توسط شیمیدان فرانسوی به نام اوژن شولر با استفاده از پارا فنیل دی آمین در سال 1909 ساخته شد. رنگ کردن مو یک روش زیبایی بوده و روش‌های انجام آن در طول زمان تغییرات بسیاری داشته است. علاقه به رنگ کردن موها چیزی است که تا کنون ثابت باقی ‌مانده است. امروزه در بیش از 75 درصد بانوان تمایل به رنگ کردن موی خود دارند. رنگ کردن مو باعث ایجاد تنوع و افزایش اعتماد به نفس می‌شود. با وجود طیف رنگی گسترده و افزایش زیبایی و جذابیت، آقایان هم علاقه‌مند به انجام این کار شده‌اند.

 ابتدا چند قطره روغن زعفران را کف دست خود بریزید و با دست دیگ آن را مالش دهید تا روغن کمی گرم شود. سپس روی موهای خود به آرامی بمالید. این کار را یک روز درمیان پس از استحمام انجام دهید. (نگران نباشید موهایتان را چرب و چسبناک نمی‌کند) برای شست وشو موهایتان از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. موهای رنگ ‌شده خود را قبل از ورود به استخر، با آب بدون کلر بشویید. داخل حمام موی خود را شانه نکنید، زیرا باعث کشیدگی و ریزش موی شما می‌شود. حتی‌الامکان از سشوار استفاده نکنید، سشوار رطوبت طبیعی موی شما را می‌گیرد.

آیا انتخاب برند تاثیری در کیفیت رنگ مو دارد؟

در سال‌های اخیر شرکت‌های داخلی زیادی در صنعت مواد آرایشی و بهداشتی فعال ‌شده‌اند. آن‌ها موظف به رعایت استانداردهای داخلی و حتی خارجی هستند. مواد اولیه این محصولات معمولا از شرکت‌های معتبر اروپایی وارد شده و در ترکیبات محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند. روز به روز به آمار استفاده ‌کننده‌های محصولات تولید داخل کشور اضافه می‌شود که نشان از رعایت استانداردها و کیفیت این محصولات است. بسیاری از این محصولات حتی قابل رقابت با محصولات خارجی هستند. پس برند نقش مهمی در کیفیت رنگ مو دارد.

موهایتان را هایلایت کنید

یک رنگ کلی، هر 4 تا 6 هفته یا کمتر از آن، نیاز به ترمیم دارد، در حالیکه یک هایلایت یا رگه، می‌تواند حدود 2 ماه به ترمیم احتیاج پیدا نکند پس اگر وقت کافی برای رسیدگی به موهایتان ندارید لازم نیست همه موها را رنگ کنید، بلکه بهتر است، رگه‌های مو، تکه‌هایی از مو، قسمت‌های پایین مو را رنگ کنید و روی موها سایه بیاندازید. هایلایت تا مدت‌ها بعد از رشد ریشه هم زیبا باقی می‌مانند.

رنگ مو بدون دکلره

دکلره ماده‌ای برای رساندن مو به پایه بسیار روشن(پلاتینی، بلوند روشن و سفید) است. به همین دلیل طی این تغییر ناگهانی ممکن است آسیب زیادی به موهای شما برساند. کمی بی‌دقتی به زمان ماندن ماده دکلره روی سر شما یا اندازه آن، ممکن است خسارت زیادی به موهای شما وارد کند. به همین جهت بسیاری از بانوان به دلیل آگاهی از این آسیب‌ها رغبتی به استفاده از دکلره ندارند.

نگران نباشید روش‌های دیگری نیز برای روشن کردن موی شما بدون دکلره وجود دارد که حاصل ترکیب اکسیدان‌ها با تن‌های متفاوت رنگ و واریاسیون‌ها است. شما با آگاهی از میزان این ترکیبات و تن رنگ مورد نظرتان می‌توانید بدون استفاده از دکلره موهای خود را به پایه رنگ دلخواهتان دربیاورید.

برای برجسته کردن ویژگی‌های صورتتان رنگ موی مناسب انتخاب نمایید برای اینکه به صورت خود شکل دهید و استخوان‌ها را برجسته نشان دهید، می‌توانید نزدیک جاهایی مانند استخوان‌های گونه، شقیقه و بالای پیشانی را با هایلایت‌های ظریف شکل دهید. همچنین می‌توانید برای جلب توجه به ویژگی‌های رنگی خنثی روی صورت ازجمله کک ‌و مک یا ابروها از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. (مانند ته رنگ‌های بنفش و سبز)

با رنگ کردن مو به موهای خشک هم جان دهید

رنگ کردن موها باعث خشکی، شکنندگی و درنتیجه ریزش موی شما می‌شود. رنگ کردن، رطوبت موها را جذب می‌کند و موها حالت طبیعی خود را از دست می‌دهند. در این جا شما باید از مواد مغذی طبیعی استفاده کنید تا رطوبت از دست رفته موی خود را به آن باز گردانید. استفاده از روغن‌های چون روغن بادام، روغن نارگیل و روغن آرگان بسیار موثر است. اسیدهای چرب طبیعی مانندروغن زعفران اثر بسیار مطلوبی روی موی شما دارد.

 ابتدا چند قطره روغن زعفران را کف دست خود بریزید و با دست دیگ آن را مالش دهید تا روغن کمی گرم شود. سپس روی موهای خود به آرامی بمالید. این کار را یک روز درمیان پس از استحمام انجام دهید. (نگران نباشید موهایتان را چرب و چسبناک نمی‌کند)

برای شست وشو موهایتان از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. موهای رنگ ‌شده خود را قبل از ورود به استخر، با آب بدون کلر بشویید. داخل حمام موی خود را شانه نکنید، زیرا باعث کشیدگی و ریزش موی شما می‌شود. حتی‌الامکان از سشوار استفاده نکنید، سشوار رطوبت طبیعی موی شما را می‌گیرد.
 

اشتراک: